Plēve
Spožākais risinājums
 
Kādēļ F-CLEAN® ir vislabākais?
Paštīrošs
Viena no F-CLEAN® vērtīgajām īpašībām ir spēja pašnotīrīties: pateicoties ļoti augstajam virsmas spriegumam, pilnībā pietiek ar lietus šalti vai pat sniegu, lai siltumnīcas pārklājums kļūtu tīrs. Sniegs uz tā neuzkrāsies, bet gan noslīdēs. Līdz ar to siltumnīcai tiek nodrošināts pietiekams gaismas daudzums visa gada garumā, un papildus tam jūs varat ietaupīt uz darbietilpīgajiem un dārgajiem siltumnīcas tīrīšanas darbiem. Jūs varat rēķināties ar to, ka F-CLEAN® visa tā dzīves cikla laikā nav nepieciešams tīrīt.
 
Ugunsdrošība
F-CLEAN® ir nedegošs materiāls.
ETFE sveķus, kas ir F-CLEAN® izejmateriāls, „Underwriters Laboratories Inc.” ir klasificējis kā UL 94-0.
 
Augstāka ražas kvalitāte
Pretēji stikla pārklājumam, F-CLEAN® laiž cauri arī ultravioleto gaismu. Tas labvēlīgi ietekmē augu kvalitāti. Piemēram, augļi nogatavojas ātrāk un tiem ir skaistāka krāsa. Ziedu augšanas procesā ultravioletā gaisma pastiprina to krāsu intensitāti. Ultravioletās gaismas iedarbība ar F-CLEAN® pārklātā siltumnīcā augus padara mazāk uzņēmīgus pret slimībām un pasargā no nevēlamu posmu pagarināšanās.
 
Ultravioletās gaismas bloķēšana (opcionāla)
Tiem, kas vēlas kontrolēt ultravioletās gaismas daudzumu, Asahi Glass Green-Tech piedāvā arī tādu F-CLEAN® veidu, kas ļauj bloķēt ultravioleto gaismu (F-CLEAN®, sērija GR)
 
Nekādas pilienu uzkrāšanās
Tā kā F-CLEAN® ir lieliskas īpašības, kas ļauj izvairīties no pilienu uzkrāšanās, uz augiem nekritīs kondensāta pilieni. Uz F-CLEAN® sakrājas ļoti nedaudz kondensāta pilienu, kas atstaro saules gaismu.
 
 
 
 
Labāka gaismas caurlaidība nekā stiklam
F-CLEAN® ir izgatavots no fluoropolimēra ETFE. Salīdzinājumā ar stiklu šim unikālajam materiālam ir daudzas priekšrocības un, salīdzinot ar polietilēna siltumnīcas plēvi un citiem siltumnīcas pārklājuma materiāliem, tas īpašību ziņā ir pārāks par visiem. F-CLEAN® laiž cauri vairāk gaismas nekā stikls un ievērojami vairāk nekā polietilēna plēve, polikarbonāta un PMMA (polimetilmetaakrilāta) seguma loksnes. F-CLEAN® gaismas caurlaidība ir apmēram 93-94%. Rezultātā jūs iegūsiet bagātāku ražu, augi augs straujāk un būs veselīgāki. Tas savukārt nozīmē – lielāki ienākumi.
 
Gaismu izkliedējošais pārklājuma veids (opcionāls)
Ir pieejams gan vienkāršais, gan gaismu izkliedējošais F-CLEAN®. Kaut arī augiem patīk saules gaisma, pārmērīgs tās daudzums ne vienmēr ir pozitīvs.
Gaismu izkliedējošais F-CLEAN® ir paredzēts tiem reģioniem, kuros augiem pastāv risks apdegt no pārlieku lielas gaismas intensitātes.
 
Iespējami zemākā gaismas atstarošana
F-CLEAN® ir ļoti zems atstarošanas un refrakcijas koeficients. Principā tas ir tik zems, ka laiž cauri pat atstaroto, netiešu saules gaismu. Siltumnīcā iekļūst ne tikai tiešā gaisma: F-CLEAN® piemīt arī ļoti augsta izkliedētās gaismas caurlaidība. Tas nozīmē, ka līdz ražai nokļūst daudz gaismas arī apmākušās dienās. Siltumnīcā visa gada garumā gaisma ienāk no agra rīta līdz agram vakaram: tas patiešām ir ļoti efektīvs gaismas izmantojums.
 
Siltuma aizture (F-CLEAN® dubultā kārtā)
Izmantojot pārklājuma materiālus dubultā kārtā, jūs varat ievērojami samazināt ar apkuri saistītās izmaksas. Diemžēl tas ievērojami samazina arī gaismas daudzumu, kas siltumnīcā ieplūst no ārpuses, kas dārzkopim savukārt liek izdarīt sarežģītu izvēli: gaismu vai siltumu. Izcilā F-CLEAN® gaismas caurlaidība ļauj jums sasniegt abus mērķus un ietaupīt līdz pat 30% no apkures rēķina.

Izcila izturība
F-CLEAN® dzīves ilgums ir aptuveni vienāds ar paša siltumnīcas karkasa dzīves ilgumu (apmēram 15 gadi), tādējādi jums nebūs nepieciešams savai siltumnīcai tās dzīves laikā atkārtoti mainīt pārklājumu. Japānā F-CLEAN® lieto jau ilgu laiku: ir siltumnīcas, kurām F-CLEAN® pārklājums ir saglabājies 17 gadus un šis materiāls joprojām neuzrāda nekādas nolietošanās pazīmes.
Jau minētais 17 gadus vecais F-CLEAN® eksemplārs no Japānas siltumnīcas pārbaudē uzrādīja tikai par 1.8% pamazinātu gaismas caurlaidību.
 
Gaismas caurlaidība
F-CLEAN® piedāvā līdz pat 93-94% lielu gaismas caurlaidību – un to var uzskatīt par labāko gaismas caurlaidību, kas vērojama starp siltumnīcas pārklājumu materiāliem – radot optisku vidi, kas ir gandrīz tāda pati kā ideālākajos apstākļos ārpus telpām. Šie apstākļi sekmē labāku ražu, straujāku augšanu, veselīgākus augus, intensīvāku krāsu un vairāk ziedu.                                              
 

Mehāniskās īpašības
Tabulā ir parādīta F-CLEAN® ļoti augstā stiepes izturība un pretestība noplēšanai.
 
Nosaukums
Pārbaudes metode
 
Mērvienība
F-CLEAN®
Izturīgais PE
60µm
100µm
150µm
Stiepes izturība
JIS K7127
MPa
58
58
35
Stiepes pagarinājums
JIS K7127
%
394
406
600
Elmendorfa metode ieplēšanas izturības noteikšanai
JIS K7128-2
N
13
21
10
Taisnleņķa metode ieplēšanas izturības noteikšanai
JIS K7128-3
N/mm
214
214
128
(Izturīgais polietilēns: PE/EVA/PE Trīskāršā plēve)
 
Kalpošanas ilgums 
Saules gaisma tikpat kā neietekmē F-CLEAN®, tādēļ nenotiek materiāla noārdīšanās un F-CLEAN® ir daudz ilgāks mūžs, nekā citām plastmasas plēvēm. F-CLEAN® neuzrāda novecošanās pazīmes pat pēc 15 000 stundu ilgas forsētu laika apstākļu izturības pārbaudes. 15 000 stundas šīs pārbaudes līdzinās 30 gadiem normālos āra apstākļos.
 
Piemērojamās temperatūras diapazons
F-CLEAN® iztur temperatūru, kas svārstās no –100oC līdz +180oC (-148oF līdz + 356oF).
 
Izcila izturība pret ķīmiskajām vielām
F-CLEAN® ir noturīgs un neuzņēmīgs pret lielāko daļu ķīmisko vielu.
 
Piezīme: Šeit minētie izteikumi un dati ir uzskatāmi par precīziem. Tie neparedz jebkādu tieši vai netieši izteiktu galvojumu vai garantiju.
 
Fashion ReLady